Trabzon Bahçe İlaçlama
Trabzon Bahçe İlaçlama

Haşereler ve kemirgenler bahçelerde yaşayabilirler. Özellikle yaz aylarında yaşamını sürdürebilen haşereler insanlarda sağlık açısından ciddi biçimde riskler oluşturmaktadır.

Bahçe İlaçlama Yöntemleri

Bahçe ilaçlaması değişik yöntemlerle yapılır. Ağaçları ilaçlamak için atomizer, sık eşik alanları ilaçlamak için ULV sisleme yöntemi yada termal sıcak sisleme yöntemi kullanılır. Kullanılan ilaçların dış ortamlara uygun, profesyonel kullanıcı ürünleri olması gerekir.

Kullandığımız ilaçlar, bahçe içindeki tüm haşere türlerini yok etme gücüne sahiptir. Fakat fareler için sadece firmamıza özel yok etme yöntemleri ayrıca uygulanır.

Bahçelerde yaşayabilecek haşere – kemirgen türleri;

Keneler son yıllarda, başlıca sorun oluşturmuştur. Verdiği psikolojik zarar insanla üzerinde yoğun bir etki bırakır. Kırım – Kongo türü diye hitap edilen pire ismiyle aynı hastalığı taşıyan bir enfeksiyon oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ne kadar ilaçlama yapılırsa yapılsın, keneler toprağın altında yaşaya bildiklerinden ötürü ilaç tam etki etmeye bilir.

Bunun için en ideal yöntem 15 günde bir ilaçlama yapılması ya da konum müsaitse ortama uygun kümes hayvanlarının beslenmesi en ideal yöntemler arasındadır. Bu konuda çok duyarlı olunması gerekir. Dış ortamlarda geçireilcek gün sonunda kendimizi ve çocuklarımızı kontrol etmeliyiz.

Kene ısırması durumunda hiç bir müdahalede bulunmadan en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Pire çeşitlerini genel olarak sıralamak gerekirse; hayvan ve insan piresi, bitki piresi olarak adlandırılır. Tıbbi isimleri farklıdır ve çeşitleri çok sayıdadır. İnsanları ısırmakta ve kızarıklık oluşmasına sebebiyet vermektedir. Isırdıklarında hastalık bulaştırabilir.

Genellikle hayvanlar üzerinden, rüzgarlı havalarda ve istila durumların bahçeye giriş yaparlar. Yok edilmesi en zor haşere türüdür. Kendi kendilerine asla yok olmazlar. Kısa süre içerisinde müdahale etmek gerekir. Bahçe haricinde oluşabilecek veya oluşmuş yakın bölgelerde ilaçlanması gerekir.

Hamam Böceği çok çeşitli türlere sahiptir. Türlerin büyük bölümü bahçelerde yaşayabilir. Fakat en uygun ortam onlar için kapalı alanlardır. Basit bir uygulama ile yok olmaları sağlanır. Hamam böceklerini daha ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Farelerin de çok sayıda çeşitleri bulunur. Fakat fare türlerinin çoğunluğu açık ortamlarda kalıcı olarak hayatlarını sürdüremezler. Kendilerini güvende hissetmeleri için kapalı ortamlarda uyumayı tercih ederler. Bahçelerde gıda artıkları bulundurmazsanız fareler bölgenize gelemezler.

Evlerinizin içine girmemesini istiyorsanız ilaçlamanın haricinde ilk fiziki önlemleri almalısınız. Yani farelerin girebileceği tüm alanları kapatmalısınız. Firmamız fareler için çok özel bir yöntem geliştirmiştir. Mekan içinde veya bahçede bulunan fareyi kısa sürede yok ederiz.