Gemi İlaçlamaGemiler haşereler açısından çok uygun bir yaşama alanı sunar. Haşerelerin uygun yaşam alan nedenlerini sıralayacak olursak, çok fazla etken karşımıza çıkabilir. Bunlardan başlıcaları; rutubet – nem sürekli vardır, deniz araçlarında sürekli yiyecek bir şeyler bulabilirler, saklanacak alanları çok sayıda bulunmaktadır. Bunlar gibi bir çok neden sıralanabilir. Önemli olan nasıl ve nereden geldikleri değil, nasıl yok edileceğidir. Deniz araçlarının büyük olanlarında en iyi verim fumigasyon yöntemidir. Bu yöntem ile araç en az 3 gün kapalı kalması ve 1 gün havalandırılması gerekir. Bu uzun ama kesin bir yöntemdir. Bazı araçların bu kadar süre bekleyebilecek durumları yoktur. Hatta programdan kaynaklanan aciliyetten ötürü belkide çok kısıtlı vakitleri olabilir. Büyük deniz araçlarında yaşayan haşereler, normal haşere ilaçları ile asla tam olarak yok olmazlar. Bu tür durumlar için profesyonelce hazırlanmış ürünler gerekir. Sorun olan haşereler üst düzey bağışıklık kazanmamışsa, kesin olarak haşere sorunu bitirilebilir. Fumigasyon talep etmeyen müşteriler için, bir kaç saatlik özel bir yöntem uygulanmaktadır. Bu işlem bir veya iki kez daha, kısa aralıklarla tekrarlanmalıdır. Deniz aracının programına ve aciliyetine bağlı olarak, ilk ilaçlamadan sonra, araç personeline gerekli eğitimler verilerek, haşere ilaç ve ekipmanı teslim edilir. Belirlenen vakitlerde uygulandığı taktirde uzun süre haşere sorunu yaşanmaz. Bu belirttiğimiz uygulama acil ve zor koşullarda gerçekleştirilir.

YÜK TANKERİ İLAÇLAMA
gemi-ilaclama-02Yük tankerleri, taşıdıkları ürün ve değişik ülke seyahatlerinden ötürü sürekli haşere tehdidi ile karşı karşıyadır. Bu sorunun önceden önüne geçmek çok önemlidir. Var olan haşere sorunu, fumigasyon veya diğer ilaçlama yöntemleri ile çözülebilir. Tankerler ayda en az 2 kere ilaçlanmalıdır. Bu uygulamayı uzman bir firmadan almak en doğru seçim olacaktır. Çünkü tankerlerde normal haşere ilaçları etkisini çabuk yitirir. Profesyonel kullanıma uygun haşere ilaçları ve ekipmanları ile önlem ilaçlaması yapmak doğru seçim olacaktır.

VAPUR İLAÇLAMA – DENİZ OTOBÜSÜ İLAÇLAMA
gemi-ilaclama-03Günümüzde şehir içi deniz ulaşımı trafik nedenleri ve yeni hatların açılması ile hızla artmaktadır. Şehir içi deniz araçlarının yolcuları ve gıda işletmeleri, çeşitli nedenlerle bu tip araçlara haşere taşıyabilmektedir. Şehir içi yolcu hatlarındaki ulaşım araçları küçük olduğundan ötürü, klasik ilaçlama yöntemleri ile sonuç alınabilir. Haşere istilası çok ileri olmadığı durumlarda, mesai dışı saatlerde haşere ilaçlaması yapılabilir.